BATI KARADENİZ
BATI KARADENİZ
BATI KARADENİZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BATI KARADENİZ

BATI KAREDENİZİMİN ŞİRİN İL VE İLÇELERİNDEN HER ŞEY LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

AnasayfaDEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ? I_icon_mini_portalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Anahtar-kelime
En son konular
» iyi akşamlar................
DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ? Icon_minitime15th Aralık 2012, 00:36 tarafından ASİCİDELİ

» HAYIRLI CUMALAR
DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ? Icon_minitime14th Aralık 2012, 17:17 tarafından ASİCİDELİ

» GÜNAYDIN.....
DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ? Icon_minitime14th Aralık 2012, 17:14 tarafından ASİCİDELİ

» ASİ BURADA
DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ? Icon_minitime14th Aralık 2012, 17:02 tarafından ASİCİDELİ

» ÇOCUĞUM KASTAMONUYA GİDİYORUZ
DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ? Icon_minitime23rd Ağustos 2012, 17:43 tarafından ASİCİDELİ

» Cide`nin ayak basılmamış saklı cennet koyu ve Kapısuyu HES`i
DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ? Icon_minitime23rd Ağustos 2012, 17:38 tarafından ASİCİDELİ

» Kastamonu için Ulaşım ve İletişim Geçmişi
DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ? Icon_minitime11th Mayıs 2012, 23:08 tarafından ASİCİDELİ

» Fenerbahçe İmparatorluğu
DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ? Icon_minitime11th Mayıs 2012, 22:59 tarafından ASİCİDELİ

» GÜNÜN SÖZÜ..............
DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ? Icon_minitime11th Mayıs 2012, 22:33 tarafından ASİCİDELİ

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
TakvimTakvim
Ortaklar
bedava forum

En bakılan konular
BOLU KARAMANLAR KÖYÜNDE HIDRALEZ COŞKUSU
kastamonunun çekme helva efsanesi
devrek bastonu
sinop ilimizin doğal güzellikleri
BANDUMA.........
SAHANDA PASTIRMALI YUMURTA
BARTINI TANIYALIM
EKŞİLİ PİLAV
iyi akşamlar................
SİYAH BEYAZ ŞEHİR FOTOĞRAFLARI
Anket

DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ?

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ? Empty
MesajKonu: DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ?   DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ? Icon_minitime9th Mayıs 2012, 21:56

2000 yılında 60’lık telefon kartlarına basılan resmi ile tüm Türkiye tarafından tanınan ve Göynüklüler tarafından “Çilingir Şevket” diye bilinen 81 yaşındaki Şevket Erdem, anılarını yaşatmaya devam ediyor. Göynük’te bir arkadaşı ile birlikte tek göz odada kalan ve halen anahtarcılık yapan Şevket Erdem, “Benim gıdam misafir. Göynük’e gelen herkesi misafir ettim. Şimdi Türkiye’nin pek çok şehrinden gönderilen hatıralarla yaşamıma devam ediyorum” diyor.

50 yıldır Göynük’te çilingirlik yapan ve Göynük’e gelen misafirlerin ilk uğradığı insanlardan biri olan 81 yaşındaki Şevket Erdem, Türkiye’nin dört bir yanından gönderilen hediyelerle eski günleri yad ediyor. PTT tarafından 2000 yılında 60’lık telefon kartlarına resmi konulan ve böylece Türkiye’nin her köşesinde bilindik bir yüz haline gelen Erdem, “2000 yılında Göynük’e gelen bir misafir tarafından resmim çekilmiş.

Daha sonra o zamanın PTT Müdürü gelerek bana resmimi telefon kartlarında kullanmak istediklerini söylediler. Ben de kabul ettim. Ayrıca çeşitli gazetelerde benimle yapılan röportajlar çıktı.Şimdi onları hala saklıyorum” dedi. Kendisi gibi esnaf bir arkadaşıyla tek göz odada kalan Şevket Erdem, “Göynük’e gelen herkesi misafirim kabul ettim ve öyle davrandım. Memleketine geri dönen misafirlerim de sağ olsunlar beni unutmadılar küçük hatıralar gönderdiler. Onları evimin baş köşesinde saklıyorum. Ben gıdamı misafirden alıyorum. Benim için insan sevgisi olan bir insan diyorlar. Sağ olsunlar” diye konuştu.

DEMİRCİ ŞEVKET AMCA KİMDİR ? şevket-amca6

BOLU POSTASI

ALINTIDIR
http://karadenizliyim.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası