BATI KARADENİZ
BATI KARADENİZ
BATI KARADENİZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BATI KARADENİZ

BATI KAREDENİZİMİN ŞİRİN İL VE İLÇELERİNDEN HER ŞEY LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

AnasayfaDARISI KASTAMONUYA I_icon_mini_portalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Anahtar-kelime
En son konular
» iyi akşamlar................
DARISI KASTAMONUYA Icon_minitime15th Aralık 2012, 00:36 tarafından ASİCİDELİ

» HAYIRLI CUMALAR
DARISI KASTAMONUYA Icon_minitime14th Aralık 2012, 17:17 tarafından ASİCİDELİ

» GÜNAYDIN.....
DARISI KASTAMONUYA Icon_minitime14th Aralık 2012, 17:14 tarafından ASİCİDELİ

» ASİ BURADA
DARISI KASTAMONUYA Icon_minitime14th Aralık 2012, 17:02 tarafından ASİCİDELİ

» ÇOCUĞUM KASTAMONUYA GİDİYORUZ
DARISI KASTAMONUYA Icon_minitime23rd Ağustos 2012, 17:43 tarafından ASİCİDELİ

» Cide`nin ayak basılmamış saklı cennet koyu ve Kapısuyu HES`i
DARISI KASTAMONUYA Icon_minitime23rd Ağustos 2012, 17:38 tarafından ASİCİDELİ

» Kastamonu için Ulaşım ve İletişim Geçmişi
DARISI KASTAMONUYA Icon_minitime11th Mayıs 2012, 23:08 tarafından ASİCİDELİ

» Fenerbahçe İmparatorluğu
DARISI KASTAMONUYA Icon_minitime11th Mayıs 2012, 22:59 tarafından ASİCİDELİ

» GÜNÜN SÖZÜ..............
DARISI KASTAMONUYA Icon_minitime11th Mayıs 2012, 22:33 tarafından ASİCİDELİ

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
Ortaklar
bedava forum

En bakılan konular
BOLU KARAMANLAR KÖYÜNDE HIDRALEZ COŞKUSU
kastamonunun çekme helva efsanesi
devrek bastonu
sinop ilimizin doğal güzellikleri
BANDUMA.........
SAHANDA PASTIRMALI YUMURTA
BARTINI TANIYALIM
EKŞİLİ PİLAV
iyi akşamlar................
SİYAH BEYAZ ŞEHİR FOTOĞRAFLARI
Anket

DARISI KASTAMONUYA

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

DARISI KASTAMONUYA Empty
MesajKonu: DARISI KASTAMONUYA   DARISI KASTAMONUYA Icon_minitime16th Ekim 2008, 14:21

Levent ZİHNİOĞLU
Darısı Kastamonu`ya
<table width=560><tr><td class=TEXT1 style="PADDING-RIGHT: 10px" colSpan=2><table width=520 border=0><tr><td style="MARGIN-TOP: 1px; MARGIN-BOTTOM: 4px" width="50%">
23.eylül.2008, trafik kazası, ev köpeği, acil kliniğe gönderdik röntgen için.. pekinez oğlumuzun röntgeni çekildi, kırık yok. Fakat arka bacak sinirlerde ezilme var felç durumu söz konusu. Tedavisine başladık ilaç tedavisinin yanısıra masaj, bitkisel vitaminler ile tedaviye destek vereceğiz. Umarız yakın zamanda ayağa kalkar koşmaya başlar. İsmini sincap koydum, ismi gibi </TD>
<td style="MARGIN-TOP: 1px; MARGIN-BOTTOM: 4px" width="50%">DARISI KASTAMONUYA Sincap1</TD></TR>
<tr><td style="MARGIN-TOP: 1px; MARGIN-BOTTOM: 4px" width="50%">
zıplasın diye.. Umarım bizim yüzümüzü güldürür ve çok kısa sürede koşmaya başlar...

10. Ekim 2008, kortizon tedavisi dışında, sinir ve kas besleyici zeynep anne, nevra anne, ayşen annenin yurt dışından gönderdiği bitkisel ilaçlarla tedavisine takviye yapıldı ve sonuç alındı. Oğlumuz yürümeye başladı çok mutluyuz.</TD>
<td style="MARGIN-TOP: 1px; MARGIN-BOTTOM: 4px" width="50%">DARISI KASTAMONUYA Sincap2
Sincap
</TD></TR>
<tr><td style="MARGIN-TOP: 1px; MARGIN-BOTTOM: 4px" width="100%" colSpan=2>

İki gözüde görmeyen sokak köpeği...

Yolu bir şekilde darülaceze, düşkünler evi Yedikuleye düştü …

Kimbilir başına neler geldi bilmiyoruz. Sokakta bulunmuş ve bir barınağa getirilmiş. Sağlamlarla, hastaların, yavrularla, annelerin birarada olduğu, yani karakter ve boyutlarına göre yerleştirmenin yapılmadığı gelişi güzel konulmuş bir bölümmüş. Yemek yiyememiş görmediği için, yavrular bile onu dövmüş, güçlüler yemiş, bu garibim bir köşede aç kalmış.

Sonunda o barınaktaki bir kaç gönüllü fark etmiş onu. Hayvan sever gruplara yazılmış yuva aramak için ama tık yok, tabii kör köpeğe bakmak zor iştir.
Çözüm bulamamışlar. Ne yapsınlar, akıllarına darülaceze Yedikule gelmiş.

Geldi gariban köpecik, ismini Sibel anne BAMBİ koydu. Hemen kliniğe gönderdik gözleri için. İlaç tedavisi önerdi hekim. Özel ilgi alaka önce kilo aldı, sonra gözleri için uzun bir tedaviye başlandı. Her gün 5 kez damlası vardı. Sibel anne ofisin tüm duvarlarına Bambinin damla saatlerini yazmıştı.
10 gün barınağa gelemedi ama her gün telefon açıp Bambinin damlasını unutmayın diye aradı.
</TD></TR>
<tr><td width="50%">
Damla bitti kliniğe kontrol için gitti Bambi, damla ile gözdeki katarakt biraz açıldı ama başından darbe aldığı için ameliyatla düzelme şansı olmadığı ortaya çıktı. Ne yapalım kader dedik ve BAMBİ yi biz zaten bu şekilde bağrımıza bastık. Başta Sibel anne, sonra Burak baba oldukça fazla ilgi ve alaka gösteriyorlar sağ olsunlar. Bambinin morali çok iyi Burak baba güzel bir klip hazırladı Bambi için.</TD>
<td width="50%">DARISI KASTAMONUYA Bambi1
Bambi
</TD></TR>
<tr><td width="100%" colSpan=2>
Bugün 25 eylül 2008 Perşembe, saat 11, telefon geldi BAMBİ melek olmuş.</TD></TR>
<tr><td width="50%">
Bambi 15 gündür çok rahatsızdı, ileri derecede ishaldi. Hemen Sibel anne dışkıyı alıp kliniğe götürdü, tahlil yapıldı. İlaç tedavisine başlandı olmadı. Cevap vermedi tedaviye, bunun üzerine Sibel anne eve götürdü ve veteriner hekim nezaretinde tedaviye devam edildi ama sonuç alınamadı ve BAMBİ bugün melek oldu...

Biz gönüllüler üzüntü içerisindeyiz ama onları son günlerinde rahat yaşatabilmenin mutluluğuyla avunuyoruz.

Yaprak dökümü mevsimi misali ard arada, Yedikulenin yaşlıları melek olmaya başladı. 17 yaşında Ruhsar, 13 yaşında Snopy, daha 1 yaşını bile dolduramayan Prens ve bugün de Bambi.. Bu canlar; Nenenin, Kelebeğin, Fıstığın, yaşlı kangalımız Kocabaşın, yolu son durak yedikuleye düşmüş ve melek olmuş diğer arkadaşlarının yanına gittiler.. </TD>
<td width="50%" bgColor=#006699>
Görmeyen gözüme sen ışık oldun
Yemeğimi bulamadım sen önüme koydun
Seni bazen üzdüler başına dert oldum
Geçti artık canım annem ben melek oldum.

Kokundan tanıdım gelirken seni
Sıcaklığından tanıdım severken beni
Gelir gene dedim giderken seni
Seni üzdüm sana dert oldum
Canım annem ben melek oldum.

Yağmur yağar ıslanırmı diye
Zaten gözü görmez ne yapar diye
Son günlerinde bari görsün diye
Seni üzdüm sana dert oldum
Canım annem ben melek oldum.

Kıyamadın bana atamadın çöpe
Gittin gömdün en güzel yere
Arkadaşlarım var burda bak hepsi benimle
Seni üzdüm hep sana dert oldum
Hakkını helal et canım annem ben melek oldum.

Bambi
</TD></TR>
Gönüllü olmak kolay iş değildir!</TD></TR>
Gönüllü olmak kolay iş değildir gönüllü olmaya karar verdiğinde dönüşü olmayan bir yola giriyorsunuz demektir. Heves için ilk başlarda düzenli olarak gelip hayvanlara umut verip sonrada yok olmak olmamalı, böyle sorumsuz gönüllü istemiyoruz.

Neden, hemen köpek bırakmak için ben akıllara geliyorum bilmem.
Bir şeyler yapmalı, bunun sonu yok. Yapılacak tek şey gönüllünün olduğu güvenilir barınak sayısının artması ...

Bu arada gönüllü olmak kolay iş değildir gönüllü olmaya karar verdiğinde dönüşü olmayan bir yola giriyorsunuz demektir.

Heves için ilk başlarda düzenli olarak gelip hayvanlara umut verip sonrada yok olmak olmamalı, böyle sorumsuz gönüllü istemiyoruz.

Gönüllülük sabır ister, fedakarlık ister buna hazırsanız buyrun..

Meral Olcay/Yedikule hayvan barınağı gönüllü yöneticisi.

Yukarıdaki sözcükler Fatih Belediyesi Yedikule hayvan barınağı gönüllü barınak yöneticisi Mimar Meral Olcay’a ait. </TD></TR>

Barınağın öyküsü</TD></TR>
<tr><td width="50%">
Barınak yöneticisi Mimar Meral Olcay anlatıyor;

“2000 seneleriydi , park bahçelerdeki görevime gidiyorum (orada kontrol mühendisiyim), trafik sıkıştı. Yolumu değiştirip daha çabuk gidebilirim işime amacıyla sur dibine girdim. Yaşlı bir amca, şu anda barınağın olduğu yerde 20-30 köpeğe kuru ekmek veriyor. Arabamı durdurup ne yaptığını sordum. “Buraya hayvanları atıyorlar ben de ne yapayım, onları böyle besliyorum” dedi. </TD>
<td width="50%">
DARISI KASTAMONUYA Meralolcay1
Meral Olcay
</TD></TR>
“Amca böyle hayvan beslenir mi? Ben her gün sana yiyecek getiririm, birlikte besleriz” dedim. Her gün evde ailecek boyunlar, ekmekler, paparalar hazırlıyoruz. Sabah işe gitmeden önce saat 7′de geliyorum. Hayvanları besliyoruz, işe gidiyorum. İçim rahat etmiyor, öğle tatilinde yine geliyorum. Akşam bir daha uğruyorum. Bunların hepsini derneklerin de yardımıylaameliyat ettirdim, kısırlaştırdım, küpelerini taktırdım, aşılarını yaptırdım. Git gide “nasıl olsa bakıyorlar” deyip buraya daha çok köpek bırakmaya başladılar. Belediye de burada bakılıyor diye topladıkları köpekleri buraya bırakmaya başladı. Sayı 300-400′e ulaştı. Baş edemeyeceğim bir hale geldi. O zaman sayın Belediye Başkanımız Mimar Eşref Albayrak ve Başkan Yardımcımız Nurettin Ertemel’e durumu aktardım. “Güzel bir proje çizeyim, barınağı yapalım sizin gurur duyacağınız bir proje olsun” dedim. Bu sırada sayı artmaya devam ediyor. İş çığırından çıktı. Onlar projeye “tamam” dediler. Hayvanlarla beraber inşaat devam etti. 1500 köpek kapasiteli barınağımız bir sene içinde tamamlandı. 2001 senesinin Ağustos ayında o zamanki İstanbul Valisi Erol Çakır, Tınaz Titiz, Orhan Kural, İsmet Sungur ve daha pek çok hayvansever eşliğinde açılışımızı yaptık.” </TD></TR>
Adres:

Fatih Belediyesi Yedikule Sokak Hayvanlarını
Barındırma ve Rehabilitasyon Merkezi
Yedikule Sahil Yolu,
Surdibi Eski Havagazı Deposu
</TD></TR></TABLE></TD></TR></TABLE>
http://karadenizliyim.yetkinforum.com

DARISI KASTAMONUYA
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-