BATI KARADENİZ
BATI KARADENİZ
BATI KARADENİZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BATI KARADENİZ

BATI KAREDENİZİMİN ŞİRİN İL VE İLÇELERİNDEN HER ŞEY LÜTFEN ÜYE OLUNUZ

AnasayfaBECERİKSİZ CİDELİ I_icon_mini_portalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Anahtar-kelime
En son konular
» iyi akşamlar................
BECERİKSİZ CİDELİ Icon_minitime15th Aralık 2012, 00:36 tarafından ASİCİDELİ

» HAYIRLI CUMALAR
BECERİKSİZ CİDELİ Icon_minitime14th Aralık 2012, 17:17 tarafından ASİCİDELİ

» GÜNAYDIN.....
BECERİKSİZ CİDELİ Icon_minitime14th Aralık 2012, 17:14 tarafından ASİCİDELİ

» ASİ BURADA
BECERİKSİZ CİDELİ Icon_minitime14th Aralık 2012, 17:02 tarafından ASİCİDELİ

» ÇOCUĞUM KASTAMONUYA GİDİYORUZ
BECERİKSİZ CİDELİ Icon_minitime23rd Ağustos 2012, 17:43 tarafından ASİCİDELİ

» Cide`nin ayak basılmamış saklı cennet koyu ve Kapısuyu HES`i
BECERİKSİZ CİDELİ Icon_minitime23rd Ağustos 2012, 17:38 tarafından ASİCİDELİ

» Kastamonu için Ulaşım ve İletişim Geçmişi
BECERİKSİZ CİDELİ Icon_minitime11th Mayıs 2012, 23:08 tarafından ASİCİDELİ

» Fenerbahçe İmparatorluğu
BECERİKSİZ CİDELİ Icon_minitime11th Mayıs 2012, 22:59 tarafından ASİCİDELİ

» GÜNÜN SÖZÜ..............
BECERİKSİZ CİDELİ Icon_minitime11th Mayıs 2012, 22:33 tarafından ASİCİDELİ

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
Ortaklar
bedava forum

En bakılan konular
BOLU KARAMANLAR KÖYÜNDE HIDRALEZ COŞKUSU
kastamonunun çekme helva efsanesi
devrek bastonu
sinop ilimizin doğal güzellikleri
BANDUMA.........
SAHANDA PASTIRMALI YUMURTA
BARTINI TANIYALIM
EKŞİLİ PİLAV
iyi akşamlar................
SİYAH BEYAZ ŞEHİR FOTOĞRAFLARI
Anket

BECERİKSİZ CİDELİ

YazarMesaj
ASİCİDELİ
Admin
ASİCİDELİ

BECERİKSİZ CİDELİ Empty
MesajKonu: BECERİKSİZ CİDELİ   BECERİKSİZ CİDELİ Icon_minitime16th Ekim 2008, 14:26

BECERİKSİZ CİDELİ!
BECERİKSİZ CİDELİ BozkurtvoleybolKastamonu Sözcü Gazetesi Spor Yazarı İzzet Sarı (bugün) 14.10.2008 tarihli köşe yazısında Bozkurt’u örnek göstererek Cide’yi eleştirdi. İşte O Yazı;
"Kastamonu`da amatör futbol bitiyor mu?" diye düşündüm dün kendi kendime. Çok eskilerde değil daha yakın bir tarihlere dalıp gittim birden. Çocukluk ve gençlik yıllarımda Kastamonu 1. Amatör küme iki ayrı grupta oynanırdı. A ve B Grubu. Her birinde de 11`er 12`şer takım mücadele ederdi. Taşköprü`de Sümerspor, Kağıtspor ve Taşköprüspor Tosya`da Tosya Belediyespor ve Altınkuşak ,Bozkurt`ta yine Bozkurt ve Gençlerbirliği, Kastamonu Merkez`de Yapıspor, Kulespor, Demirspor, Gençlerbirliği Cezaevispor,Tarımspor gibi çok sayıda amatör kulübümüz yarışırdı. Birer birer spor kulüplerimizde tıpkı bu memleketten göçüp giden hemşerilerimiz gibi liglerden çekilip göçüp gittiler. Bu yıl ise 1. Amatör kümede 12 takımımız kalmıştı. Şöyle zorlu ve heyecanlı bir lig izleyeceğiz derken sezon başında yılarca şampiyonluk yaşamış olan ve bir resmi kurumumuzun temsilcisi Yolspor ligden çekildiğini açıkladı. Bu haftada Kastamonu’nun en güzel ilçelerinden biri olan Cide`nin reklamını yapan ilçeyi temsil eden ve Kastamonu’nun en köklü spor kulübü çekiliverdi ligden. Sebebi nedir bilmiyorum ancak Cideliye sorarsanız 40 bin tane neden gösteriyor. Bana göre bir tek nedeni var "beceriksizlikten başka hiçbir şey değil. Kastamonu’daki amatör spor kulüpleri ekonomik sıkıntıyı gerekçe göstererek birer birer kapanıyor veya liglerden çekiliyor. Cide’nin nüfusu 5 bin. İstanbul’daki Cideli sayısı ise en az 20-30 bin.Bu potansiyel ile birlikte ilçede amatör bir spor kulübünü yaşatamıyorsan yada 1. amatör kümede tutunamıyorsan ilçenin yöneticileri kusura bakmasınlar ama daha ağır yazmaya terbiyem müsade etmiyor,bunun adına apaçık beceriksizlik denir. Cide de inanılmaz bir genç nüfus var. İlköğretim okulları ve liseler var. Buna birde bu yıl 200 öğrenci kapasiteli Meslek Yüksek Okulu eklendi. Şayet Cidenin Belediye Başkanı yada diğer önde gelenleri bu kadar potansiyelli bir ilçede kendi reklamlarını yapan amatör kulübünü ayakta tutamıyorsa yazıklar olsun. CİDELİ YÖNETİCİLER BOZKURT’TA STAJ YAPSIN! Kastamonu`nun en köklü kulübü olan Cidesporu bu hallere düşürenler biraz düşünmeli ve sahilin diğer 5 bin nüfuslu ilçesi Bozkurttan biraz yöneticilik dersi almalı. Bakın Bozkurt İlçesine; Bozkurt Belediye Başkanı Sayın Engin Canbaz hem ilçesini hem de spor kulübünü nasıl yönetiyor. Bana göre Cide Belediye Başkanı ve diğer önde gelenleri hemen bu hafta sonu bir otobüse dolsunlar ve Bozkurta bir gezi düzenlesinler hem ufukları biraz genişler hemde Bozkurtta spor kulübü nasıl yaşatılırmış görürler. Bozkurtlu neler yapıyor ilçesinin potansiyelini nasılo değerlendiriyor, spor kulübünün futbol takımı şampiyonluğa nasıl oynuyor? Voleybol takımı ilçenin adını Türkiye’ye nasıl ezberletiyor bunları çıplak gözle görürler. Bugün Türkiye Voleybol 1. Liginde bir takımı ayakta tutmak kolaymı sanıyorsunuz? Ama Engin Canbaz ve Bozkurt kulübünün yöneticilerin iyi yönetimi ve becerikliliği sayesinde hem altyapıları çok sağlam hem de üst yapıları. Onlarında mutlaka sıkıntıları vardır, kimin yokki! Bence Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir vakit geçirmeden Bozkurt Belediye Başkanı Engin Canbazın yanında bu konuda biraz staj yapmalı. Tamam, ekonomik sıkıntı var bu sadece Cide’de değil ki dünyanın her tarafında küresel kriz denilen bir kriz söz konusu. Siz daha bu işin başında bunu bahane ederek spor kulübünüzü ligden çekerseniz bu işin sonu vahim demektir. Cide Belediye Başkanı Sayın Nejdet Demir`i ben sorgulayacak değilim. Bu iş hemşerilerinin işi.Ben sadece amatör sporun gidişatını gündeme getirdim. Bu yıl Yolspor ile Cide ligden çekildi,1.Küme`den düşme yok. Gelecek sezon Allah kerim. “Başarısızlıklarımız için 40 milyon neden vardır ama tek bir çözüm yoktur” İzzet Sarı - Sözcü
http://karadenizliyim.yetkinforum.com

BECERİKSİZ CİDELİ
1 sayfadaki 1 sayfası